12.02.2018 u 12:44
PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE
Marko Baletin brončani na 100 leđno
UČITAJ GALERIJU

Zadar je proteklog vikenda  bio domaćin Prvenstva Hrvatske za kadete na kojem je nastupilo 208 natjecatelja iz 30-ak klubova. Pravo nastupa imali su samo oni plivači koji su tijekom sezone isplivali norme zadane od strane Hps-a. Jug je predstavljalo ukupno 6 natjecatelja, od kojih 4 muška i 2 ženske: Marko Baletin koji trenira u grupi trenera Ivana Bilića, Juraj Barčot, Antonia Šurković i Tonka Bušković koji treniraju u grupi trenera Andreja Drobca i Vlaho Nenadić i Ivan Zeko koji treniraju u grupi Matiane Staničić.

Veliki uspjeh ostvario je Marko Baletin koji je osvojio brončanu medalju u disciplini 100 leđno s rezultatom 1:03.43 koja je ujedno i jedina Jugova medalja na ovom državnom prvenstvu. Marko je osim u navedenoj disciplini nastupio u još 4 discipline i zauzeo sljedeće plasmane: 800 slobodno - 5. mjesto, 200 mješovito - 6. mjesto, 100 delfin - 6. mjesto i 100 prsno - 9. mjesto. Marko je pokazao svestranost nastupivši u sve četiri tehnike i mješovitoj tehnici, te je na svim bio plasiran među prvih deset.

Vlaho Nenadić nastupio je u disciplinama: 400 slobodno, 200 leđno, 100 slobodno, 800 slobodno i 100 leđno. Najbolji plasman zauzeo je u disciplini 800 slobodno u kojoj je bio 19.

Juraj Barčot je nastupio u disciplinama: 400 slobodno, 200 mješovito, 200 prsno, 800 slobodno i 200 slobodno.Najbolji plasman ostvario je u disciplini 800 slobodno u kojoj je zauzeo 21. mjesto.

Ivan Zeko nastupio je u disciplinama 100 prsno i 200 prsno.Najbolji plasman ostvario je u disciplini 100 prsno u kojoj je bio 35.

Antonia Šurković nastupila je u disciplinama: 100 prsno, 200 prsno 100 leđno, 200 leđno i 100 slobodno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 100 prsno u kojoj je bila 12.

Tonka Bušković nastupila je u disciplinama: 100 slobodno, 200 slobodno i 100 leđno. Najbolji plasman ostvarila je u disciplini 100 slobodno u kojoj je bila 33.

Plivači su u ukupnom ekipnom poretku zauzeli 14., a plivačice 20. mjesto.